FORUM WKKR PTTK 'CYKLISTA' WŁOCŁAWEK

Forum dyskusyjne WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK poświęcone turystyce rowerowej i nie tylko rowerowej ;)


#1 22-03-2009 12:17:22

marcin :-)

sympatyk

3587055
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 46

Bezpieczeństwo na drodze

Widze że typowi Polacy .................tyle gadania o ....................... o co chodzi ??? bez obrazy

PYTANIE : do Zarządu

CZY istnieje w klubie procedura na wypadek - niebezpiecznej kolizji w czasie trwania rajdu,  wypadku , choroby itp.???

- pytanie nasuneło mi sie po ostatnim rajdzie .i gwałtownym hamowaniu golfa na trasie  do Osieka i kolizji na rajdzie walentynkowym???
- czy rajd trwa dalej ???

Ostatnio edytowany przez marcin :-) (24-03-2009 15:14:15)

Offline

#2 22-03-2009 14:34:01

 darek61

Administrator

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 810

Re: Bezpieczeństwo na drodze

oczywiście, że procedur takich nie ma, wszystko zależy od sytuacji, przeraża tylko beztroska jazda niektórych uczestników,czy to niewiedza, czy coś innego, wszystkich upilnowac sie nie da, dlatego zwracajmy uwagę tym , którzy stwarzają zagrożenie.


"Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy."

Offline

#3 23-03-2009 11:01:24

 Roger

Administrator

25979509
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 797

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Tak, też nad tym myślałem i wiecie że zwracam na to zawsze uwage Takie zachowanie jakie miało miejsce za Grabowcem to brak wyobraźni ze strony "tego" uczestnika wyprawy , nie wspominając już o tym że chwalił sie komuś przez telefon o zaistniałym fakcie Było to poważne ostrzeżnie i nie wolno tego BAGATELIZOWAĆ Często upominam osoby które jeżdzą parami i stwarzają zagrożenie dla innych ale mam wrażenie że odbierane to jest jako napaść na ich prywatność Jeśli taka osoba jedzie w grupie niestety "musi" przestrzegać zasad Co innego drogi o mniejszym natężeniu ruchu ,tam samochody pojawiają sie żadko i jest czas na reakcje (choć nie powinno być odstępstw) Pogadać zawsze można na postojach Dopóki ja będe prowadził rajd czy ewentułalnie zostane przez kogoś poproszony BĘDE BARDZO UPIERDLIWY W TYM TEMACIE A z panem Pawłem alias BATMAN jeszcze porozmawiam Wiem że może nie zawsze sam zachowałem sie bezpiecznie ale to raczej wynikało z nieznajomości terenu lub trasy Zawsze z pokorą wysłucham wszelkich wskazówek co do prowadzeni kolumny lub oddam pałeczke komuś kto zrobi to lepiej Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość ale tu chodzi o NASZE BEZPIECZEŃSTWO


"Ziemia  jest  jak  księga, a  kto  nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę"
                                                                                                 
                                                                                                         św. Augustyn

Offline

#4 23-03-2009 14:19:14

 darek61

Administrator

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 810

Re: Bezpieczeństwo na drodze

przy wjeździe na most we Włocławku byla podobna sytuacja, i żadne nawoływania nie pomogły, niektóre osoby są nieświadome zagrożenia?


"Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy."

Offline

#5 23-03-2009 22:57:11

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Przy wjeździe na most popełniłem błąd jadąc na "ślepo" stroną dla rowerów. Nie wiedziałem, że nie ma tam w tej chwili przejazdu. Nie doceniłem też wiedzy Pawła w tym zakresie, za co Cię Paweł bardzo przepraszam. Na malutkie usprawiedliwienie dodam, że wielu Włocławiaków na rowerach nie przestrzega zasady, że (patrząc od Zawiśla" ) prawa strona mostu jest dla rowerów, a lewa - dla pieszych. Zawsze mnie to denerwowało. Widząc, że nie ma przejazdu, a krawężniki są wysokie i mogę narobić zamieszanie zdecydowałem sie jechać jezdnią. Starałem się przejechać most jak najszybciej. MEA CULPA.

Co do pytania Marcina: rzeczywiście wszystko zależy od sytuacji. Moim zdaniem, jeśli wypadek jest poważny i uniemożliwia kontynowanie jazdy poszkodowanemu nalezy zapewnić mu pomoc. Ktoś (najlepiej dwie osoby) powinny z nim pozostać, a reszta rusza dalej. Jeśli poszkodowany może jechać, to powinien zająć miejsce zaraz za prowadzącym, który dyktuje tempo pod możliwości poszkodowanego.

Offline

#6 24-03-2009 06:56:44

 darek61

Administrator

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 810

Re: Bezpieczeństwo na drodze

piszac o moście, nie mialem Ciebie lesur na myśli, ja jechalem jako ostatni i mialem inny przypadek. Pozdrawiam


"Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy."

Offline

#7 24-03-2009 15:11:05

marcin :-)

sympatyk

3587055
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 46

Re: Bezpieczeństwo na drodze

przyznacie, że niektóre sytuacje można przewidzieć ...................a niektóre niestety nie :-(

Ostatnio edytowany przez marcin :-) (24-03-2009 15:13:38)

Offline

#8 27-03-2009 21:36:14

 zdzislaw

Użytkownik

Zarejestrowany: 30-11-2008
Posty: 62

Re: Bezpieczeństwo na drodze

darek61 napisał:

oczywiście, że procedur takich nie ma, wszystko zależy od sytuacji, przeraża tylko beztroska jazda niektórych uczestników,czy to niewiedza, czy coś innego, wszystkich upilnowac sie nie da, dlatego zwracajmy uwagę tym , którzy stwarzają zagrożenie.

Trochę póżno ale zabiorę głos w tym temacie. Z tym młodym człowiekiem ja osobiście rozmawiałem kilkakrotnie w ubiegłym roku podczas wiosennych rajdów na temat jego zachowania podczas jazdy i opowieści przewodnika.Skutek był krótkotrwały. On ma swój świat i w nim żyje.Na dodatek słuch ogranicza słuchawkami z głośną muzyką.
Wobec powyższego proponuję na następnym rajdzie z jego uczestnictwem,zobowiązać go do odłączenia słuchawek od uszu i bezwzglednego stowania zasad ruchu drogowego i regulaminu rajdów.

Ostatnio edytowany przez zdzislaw (27-03-2009 21:37:35)

Offline

#9 27-03-2009 23:45:17

 Roger

Administrator

25979509
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 797

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Zdzisiu masz racje nie o to biega żeby komuś zakazywać udziału w rajdach ale oto by regulamin był przestrzegany Pogadam sobie z panem Pawłem jeśli stawi sie na następnym rajdzie a jeśli nieda to oczekiwanego skutku to koniec z udziałem tego pana na naszych imprezach


"Ziemia  jest  jak  księga, a  kto  nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę"
                                                                                                 
                                                                                                         św. Augustyn

Offline

#10 04-04-2009 22:45:19

marcin :-)

sympatyk

3587055
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 46

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Hej podoba mi się  krótka rozmowa (info) przed rozpoczęciem rajdu o zasadach bezpieczeństwa ............ bo nie wszyscy uczesnicy to doświadczeni cyklisci i czasem kilka rzeczowych -stanowczych zdań jest potrzebne.   Ludzie juz cos wiedzą i sami sie pilnują .............................pozdr dla Pawła 

Offline

COPYRIGHT BY ˆ WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK 2008 - 2014

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
taxi warszawa cennik kubikes 24s disc