FORUM WKKR PTTK 'CYKLISTA' WŁOCŁAWEK

Forum dyskusyjne WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK poświęcone turystyce rowerowej i nie tylko rowerowej ;)


#1 25-02-2009 20:27:03

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

kontrowersje :)

Drogi Adminie, ośmielam się spytać (choć czynię to z drżeniem serca, bo mogę być posądzony o napastliwość), czy nie pora trochę posprzątać na stronie głównej? Taki natłok informacji, w dużym stopniu lekko nieświeżej trochę przeszkadza. Myślę, że można je umieścić w innych miejscach. Wydaje mi się też, że bardzo, bardzo owładnęła część CYKLISTÓW "forummania" Absolutnie nie jestem przeciwny istnieniu Forum (sam przecież do niego namawiałem), ale inne części portalu też są ważne, szczególnie dla gości z zewnątrz. Przepraszam, że się ośmieliłem i  obiecuję, że ... nadal będę się ośmielał. Pozdrawiam.

Offline

#2 26-02-2009 14:12:26

 SARNA

Użytkownik

2808008
Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 03-11-2008
Posty: 290

Re: kontrowersje :)

Z całym szacunkiem Lesurze1 ale "Forummania" hmmmm źle mi się kojarzy słowo "mania" .

Wydaje mi się ,że forum spełnia swoje zadanie tylko dla osób które chcą mieć codzienny kontakt z bliskimi znajomymi i przyjaciółmi i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego , pośmiać się i tak po prostu pogadać ble,ble,ble  przez 10 min na dobę .
Czy to jest już mania??
Jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby to tego nie rozumie i nie musi z forum korzystać.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez SARNA (26-02-2009 14:32:22)


Szczęśliwy jest ten, kto chce być szczęśliwy. 

Offline

#3 26-02-2009 15:48:06

 Jacek

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 481

Re: kontrowersje :)

lesur1 napisał:

Drogi Adminie, ośmielam się spytać (choć czynię to z drżeniem serca, bo mogę być posądzony o napastliwość), czy nie pora trochę posprzątać na stronie głównej? Taki natłok informacji, w dużym stopniu lekko nieświeżej trochę przeszkadza. Myślę, że można je umieścić w innych miejscach. Wydaje mi się też, że bardzo, bardzo owładnęła część CYKLISTÓW "forummania" Absolutnie nie jestem przeciwny istnieniu Forum (sam przecież do niego namawiałem), ale inne części portalu też są ważne, szczególnie dla gości z zewnątrz. Przepraszam, że się ośmieliłem i  obiecuję, że ... nadal będę się ośmielał. Pozdrawiam.

do Lesur1
Twoją wypowiedź podzieliłem sobie na trzy części.

Jesli chodzi o eksponowanie wątków archiwalnych zgadzam się z Tobą w zupełności. Też jestem zdania, że dla przejtrzystości forum mogłyby one zostać(na pewno nie usunięte) ale w jakiś sposób ukryte.

Drugą część Twojej wypowiedzi jest dla mnie  niezrozumiała. Chciałbym więc dopytać:

.Jakie to inne szcególnie ważne, wg Ciebie, (a więc ocenione subiektywnie) części portalu dla gości z zewnątrz masz na myśli? Czy chodzi Ci o stronę klubową?

Jeśli zaś chodzi o część trzecią, to powiem bez owijania w bawełnę że jet dla mnie bulwersująca:

!. Dlaczego problem "forummanii" chcesz załatwić jedynie z administratorem strony, a nie np poprzez apel do uzytkowników forum? Czyżbyś sugerował adminowi ......... cenzurowanie wypowiedzi! ?

2. Jesli nie podoba Ci się któraś z wypowiedzi, to masz pełne prawo z nią się nie zgadzać i polemizować jej autorem.  Dlaczego więc tego nie czynisz?

3. Według Ciebie to jakaś  "forummania bardzo, bardzo owładnęła Cyklistów". Chyba zgodzisz sie ze mną, że to stwierdzenie ma jednoznacznie wydźwięk pejoratywny.  Co to słowo oznacza chyba nie muszę Ci tłumaczyć.

4. Czy po zamieszczeniu tego posta spodziewałeś się pozytywnej reakcji ze strony użytkowników forum?

5. Przez Ciebie spóźnię sie na spotkanie klubowe.

                                                Mimo wszystko pozdrawiam


Życie jest piękne, ale z punktu widzenia ekonomicznego niestety nieopłacalne.....

Offline

#4 26-02-2009 18:43:39

 darek61

Administrator

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 810

Re: kontrowersje :)

cóż za reakcja !!!, dla mnie jest jasne, że sprawa uporządkowania dotyczy strony głównej Cyklisty, nie ma nigdzie mowy o cenzurowaniu wypowiedzi, chyba, że będa odbiegały od powszechnie przyjętych norm moralnych, obrażały, wtedy reakcja będzie oczywista. Dlatego drodzy koledzy i koleżanki czasem lepiej przeczytać coś dwa razy, niż niepotrzebnie podnosić larum


"Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy."

Offline

#5 26-02-2009 21:15:45

 Jacek

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 481

Re: kontrowersje :)

darek61 napisał:

Dlatego drodzy koledzy i koleżanki czasem lepiej przeczytać coś dwa razy, niż niepotrzebnie podnosić larum

Zapewniam Cię Darku, że czytam dokładnie zanim cokolwiek skomentuję. Naprawdę przykro mi, że masz krytyczny stosunek do mojej i Sarny wypowiedzi, bo szczerze mówiac liczyłem na Twoje (było nie było admina tego forum) wsparcie.


Życie jest piękne, ale z punktu widzenia ekonomicznego niestety nieopłacalne.....

Offline

#6 26-02-2009 21:28:04

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

Re: kontrowersje :)

"Mania - bardzo silny, trudny do opanowania pociąg do jakichś rzeczy lub czynności; u p o d o b a n i e , p a s j a " (Słownik Współczesnego Języka Polskiego)

Sarno (186 postów na forum) i Jacku (161) - czy traktujecie swoje upodobanie do aktywności na forum jako coś pejoratywnego?
BO JA NIE.
Co do strony głównej:
"Rok 2007 w liczbach. Walne Zebranie 2007" - czyż nie można tego przerzucić do zakładki Historia lub Statystyka, a cały ciąg zdjęć z rajdów odbytych w 2008 roku do Galerii.
"Głosuj na naszą stronę" niknie w tym wszystkim. Gdyby nie informacja Rogera, to wogóle bym  nie zauważył.
Kaszuby 2008 jako nowość ?
Filmik z 11 października 2008 r., który oglądam za każdym razem gdy wchodzę na Cyklistę troszkę już mnie irytuje.
Co bym chciał?
Powtarzam - nie jestem przeciwko forum, a już przypisywanie mi chęci cenzurowania wypowiedzi jest kompletnym nieporozumieniem (dziękuję Ci Darku, że to dostrzegłeś) Sam gorąco namawiałem Zbyszka, aby powstało. Jest POTRZEBNE, POŻYTECZNE, PRZYJACIELSKIE. Ale ma jeszcze jedno "P" - POWIERZCHOWNOŚĆ". Wadą ( w niektórych sytuacjach też i zaletą oczywiście) jest skrótowość zapisu, a więc i pewna powierzchowność.
A mi się marzą na stronie Cyklisty np. osobiste (tak, tak Jacku, "OSOBISTE" - czyli już z założenia subiektywne) refleksje z rajdów, zdarzeń, zamierzeń.
Pojawiła się lawina propozycji tras na rok 2009. Ile z tych propozycji miało głębsze uzasadnienie postulatora?
Są na stronie głównej zakładki "Artykuły", "Reportaże". Chciałbym, aby roiło się tam od opisów, refleksji, wskazówek, zachęt, a przede wszystkim osobistych relacji z ciekawych wypraw, a wiem, że wielu członków i sympatyków Cyklisty takowe odbywa. Ktoś zaraz napisze, że przecież sam mogę to pisać. Owszem mogę, ale po pierwsze - nie chcę narazić się na zarzut, że promuję się na łamach Cyklisty, a po drugie - ciekawią mnie poglądy i odczucia innych. Tym bardziej, że widzę na forum u wielu Cyklistów olbrzymi potencjał w tym zakresie (min w Was Sarno i Jacku).
Czego się spodziewałem po swoim poście?
Ano tego, że sprowokuje ożywcze myśli, refleksje, uwagi.
Sarno - pewnie, że nie muszę wchodzić na forum, ale problem w tym, że ja też dotknięty jestem "Forummanią"

PS
Zbyszku, mam nadzieję, że nie traktujesz mych uwag jako ataku na siebie i rozumiesz ich przesłanie. Twój wkład w stronę Cyklisty jest NIEPODWAŻALNY!!! i OCZYWISTY!!!
Prowokacja może mieć nie tylko PEJORATYWNY charakter.
Pozdrawiam wszystkich Cyklistów.

Offline

#7 26-02-2009 21:31:08

 Roger

Administrator

25979509
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 797

Re: kontrowersje :)

SARNA napisał:

Z całym szacunkiem Lesurze1 ale "Forummania" hmmmm źle mi się kojarzy słowo "mania" .

Wydaje mi się ,że forum spełnia swoje zadanie tylko dla osób które chcą mieć codzienny kontakt z bliskimi znajomymi i przyjaciółmi i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego , pośmiać się i tak po prostu pogadać ble,ble,ble  przez 10 min na dobę .
Czy to jest już mania??
Jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby to tego nie rozumie i nie musi z forum korzystać.
Pozdrawiam serdecznie.

Użyjmy słowa CYKLOZAAaaaa.... to juższszszsz lepiej brzmi! Atak wogule to O CO KAMAN....

KTOŚ COŚ POWIEDZIAŁ
KTOŚ COŚ USŁYSZAŁ
KOGOŚ ZAMKNELI
CISZA......

Ostatnio edytowany przez Roger (26-02-2009 21:32:00)


"Ziemia  jest  jak  księga, a  kto  nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę"
                                                                                                 
                                                                                                         św. Augustyn

Offline

#8 26-02-2009 21:43:06

 Roger

Administrator

25979509
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 797

Re: kontrowersje :)

Na stronie głównej CYKLISTY na samej górze po lewej stronie jest taki odnośnik Strony Archiwalne czy cóś w ten deseń I ta strona jest dopiero w budowie, niedługo ruszy i strona głowna będzie uporządkowana Zbyszek poprostu niemiał narazie czasu ale już za chwileczke już za momencik......


"Ziemia  jest  jak  księga, a  kto  nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę"
                                                                                                 
                                                                                                         św. Augustyn

Offline

#9 26-02-2009 21:49:56

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

Re: kontrowersje :)

Nie zamykaj dyskusji Roger.
Każdy ma prawo ustosunkować się do tego co napisałem.
Jestem świadom, że nie zawsze będą to pozytywne opinie.

Offline

#10 26-02-2009 21:57:49

 Roger

Administrator

25979509
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 25-11-2008
Posty: 797

Re: kontrowersje :)

Nie zamyka dyskusyjki Ja tylko tak wrzuciłem na luzik Dyskutujcie dalej


"Ziemia  jest  jak  księga, a  kto  nie podróżuje, czyta tylko jedną stronę"
                                                                                                 
                                                                                                         św. Augustyn

Offline

#11 26-02-2009 22:16:26

cyklista

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 143
WWW

Re: kontrowersje :)

Leszku, wszystkie niedociągnięcia na stronie głównej Klubu wynikają z braku czasu (to moja chroniczna choroba). Z częścią Twoich uwag oczywiście się zgadzam np. filmik, ale nie ze wszystkimi. Zawsze najnowsze informacje staram się umieszczać na górze strony na bieżąco. Pamiętać tylko muszę, że to nie jest portal internetowy i gdybym zbyt szybko zdejmował informację niewiele osób orientowałoby się w naszej działalności. Dlatego potrzebne są linki do zdjęć z rajdów w 2008 roku, bo w 2009 jest ich na razie za mało. Strona główna odwiedzana jest najczęściej (do dziś 49 tys. wejść) a wszystkie podstrony razem odwiedzone były 30 tys. razy, widać więc różnicę. Ja mam dostęp do statystyk i widzę, że dziennie stronę główną ogląda od 12 do 17 nowych osób, a bywa, że i ponad 20. Dla nich właśnie zostawiam stare wiadomości a nie dla naszych członków. Jak napisał w Księdze gości jeden z odwiedzających Gratuluję pięknej strony, jeszcze piękniejszej działalności Waszego klubu. Gdybym zostawiał tylko ostatnie 2 - 3 rajdy nie byłoby takiego przekroju naszej działalności. Myślę, że właśnie Forum jest bardziej dla nas niż nasza strona klubowa, która ma za zadanie promocję klubu wśród nowo odwiedzających i tak na to trzeba patrzeć. Nawet przez chwilę nie pomyślałem, że Twoje słowa to atak na mnie. Wszystkie uwagi, nawet te krytyczne, zawsze przyjmuję z pokorą.
P. S. Jak złapię oddech to odchudzę stronę główną jeszcze bardziej. Pozdrawiam!


Dla roweru, stworzenia łagodnego i o potulnym sposobie bycia, obecność napisów zakazujacych mu przekraczania pięknych oszklonych drzwi jest upokorzeniem i zniewagą. We wszystkich bez wyjątku krajach świata zabrania się wprowadzania rowerów. Niektórzy dodają i psów, co potęguje tak w rowerach, jak i w psach ich kompleksy niższości. (Julio Cortazar)

Offline

#12 27-02-2009 00:09:08

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

Re: kontrowersje :)

Dziękuję Zbyszku za wyjaśnienia. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cierpisz na tą samą chorobę co ja - chroniczny brak czasu i tym bardziej podziwiam Cię za to co robisz, ale myślę że od czasu do czasu jakiś bodziec zewnętrzny będzie Ci przydatny. Nie ma nic gorszego jak cmokanie dookoła )
Właśnie dlatego, że  zdaję sobie sprawę z promocyjnego charakteru strony głównej zależy mi na jej przejrzystości oraz ożywieniu niektórych zakładek np. Reportaże, Artykuły. A wydaje mi się, że w tej chwili większość "pary" idzie w forum, które jak słusznie zauważyłeś jest bardziej dla nas. Zadowolę się przyznaniem mi 1/3 racji, Ty weź też 1/3, a pozostali niech zabiorą resztę. )
Pozdrawiam serdecznie.

Offline

#13 27-02-2009 00:55:10

 Jacek

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 31-10-2008
Posty: 481

Re: kontrowersje :)

lesur1 napisał:

"Mania - bardzo silny, trudny do opanowania pociąg do jakichś rzeczy lub czynności; u p o d o b a n i e , p a s j a " (Słownik Współczesnego Języka Polskiego)
.Sarno (186 postów na forum) i Jacku (161) - czy traktujecie swoje upodobanie do aktywności na forum jako coś pejoratywnego?
BO JA NIE.

......Czego się spodziewałem po swoim poście?
Ano tego, że sprowokuje ożywcze myśli, refleksje, uwagi.
Sarno - pewnie, że nie muszę wchodzić na forum, ale problem w tym, że ja też dotknięty jestem "Forummanią"

..... Prowokacja może mieć nie tylko PEJORATYWNY charakter.
.

Jeśli już lesurze1 powołujesz się na słownikową definicję słowa "mania", to bądź łaskaw podać jej pełną, a nie wyretuszowaną wersję.

Mania to:
1. bardzo mocne zamiłowanie do czegoś;
2. trudny do opanowania, często chorobliwy pociąg do wykonywania jakichś czynności;
3. chorobliwe przekonanie o prawdziwości swoich urojeń;
4. stan wzmożonej aktywności i nieuzasadnionego optymizmu występujący w niektórych schorzeniach psychicznych;
• maniakalny • maniakalnie
mania prześladowcza chorobliwy stan psychiczny polegający na nieustannym dopatrywaniu się niebezpieczeństw i urojonych wrogów;
mania wielkości zob. megalomania.
źródło -SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO

Jak widać większość znaczeń słowa "mania" ma zdecydowanie pejoratywny wydźwięk.  Stąd logicznym jest nasza (moja i Sarny) negatywna reakcja na Twojego, co by nie powiedzieć, niefortunnego psta.
Inaczej też brzmi zwrot "dotknięty manią", którego to okreslenia używasz obecnie w kontekście pojednawczym (cytuję:..... ja też dotknięty jestem "Forummanią" ), a zgola inaczej "owładnięci manią"

Co do Twoich marzeń o zawartości strony, to ja zdecydowanie popieram te plany. Mało tego, wszyscy tutaj liczymy na Ciebie mając swiadomość jaką masz wiedzę i możliwości. Tylko na dzień dzisiejszy jakoś niewiele z tego wynika. Nie jesteś lesurze1 nawet członkiem klubu, a i na forum Twoja obecność jest sporadyczna.. Skoro masz predyspozycje żeby coś robić lepiej od nas, to zacznij to robić.  Liczysz na to, że ktokolwiek inny urzeczywistni Twoje wizje?  Oczywiście można pozostawać w roli recenzenta - zaiste wygodna to rola. Jakoś nie przekonuje mnie również twierdzenie, "nie chcę narazić się na zarzut, że promuję się na łamach Cyklisty". Dodajmy, realizując przecież bez wątpienia, swoje pasje.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli od początku Twoim zamiarem lesurze1 była prowokacja(???), to moje szczere gratulacje - cel osiągnąłeś.

Ostatnio edytowany przez Jacek (27-02-2009 06:54:54)


Życie jest piękne, ale z punktu widzenia ekonomicznego niestety nieopłacalne.....

Offline

#14 27-02-2009 10:23:29

dksk1

Gość

Re: kontrowersje :)

I w inteligentny sposób wycofał się chwyt psychologiczny

#15 27-02-2009 18:26:54

 lesur1

Użytkownik

Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 05-11-2008
Posty: 68

Re: kontrowersje :)

Jacku, przyłączam się (bez żadnej złośliwości) do zdania darka 61, że powinieneś jeszcze raz przeczytać mój pierwszy post ( a może lepiej ten, w którym odpowiadam Zbyszkowi) już bez polemicznego zacietrzewienia.
Oczywiście, że możesz wątpić w intencje tego co piszę. Większość ludzi znajduje w słowach, to co chce znaleźć. Ja znalazłem w pojęciu "mania" to co przytoczyłem, Ty skupiłeś  się na reszcie. Zwróć jednak uwagę na nr 1 Twojej listy rozumienia słowa. Moglibyśmy podyskutować co jest ważniejsze - ilość znaczeń, czy miejsce na liście. Co jest pierwotne w rozumieniu słowa, a co późniejsze? itd. itp.,ale byłyby to zwykłe przekomarzanki, do których możemy powrócić na gruncie prywatnym. Pewnie, że Twoje rozumienie słowa jest powszechniejsze, ale to nie znaczy, że nie można używać tego mniej powszechnego.

Nie jest moją intencją zaostrzanie polemiki, więc zmilczę (pozostawię bez komentarza) przytyki osobiste. Ciekawi mnie jednak na jakiej podstawie wysnuwasz wniosek, że mam "predyspozycje żeby coś robić lepiej" od Was. Nie rywalizuję z Cyklistą i chcę robić coś lepiej Z WAMI a nie OD WAS. Robienie czegoś z Wami wcale nie musi być uzależnione od członkostwa w Klubie.
Bardzo, bardzo cenię działania wielu osób w Cykliście, ale czy to ma oznaczać, że jakakolwiek uwaga nie będąca peanem na cześć Cyklisty jest niestosowna?
Czy fakt, że nie jestem członkiem klubu pozbawia mnie możliwości wyrażenia swojego zdania?
Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią "TAK", to nie jest to zachęta do wstąpienia do Klubu ( przynajmniej dla mnie, bo nigdy nie należałem do tej jednej jedynie słusznej "siły narodu" jakby się ona nie nazywała).
Jeśli natomiast odpowiedzi na te pytania brzmią "NIE" (wierzę, że większość Cyklistów tak właśnie odpowiada), to ... dalej chcę się bawić z Wami w te klocki". Może lepiej zabrzmi " w te kółka"

Pozdrawiam  nie "mimo wszystko" lecz szczerze serdecznie

PS
1. Mam nadzieję, że zrozumiesz, iż to co piszę ma służyć czemuś więcej, niż zwykłemu biciu piany i potraktuj to jako mój wkład dla dobra Cyklisty.
2. Czy mój post był fortunny, czy też nie, to zależy od tego, co kto z niego wyniesie. Dla mnie był on fortunny, gdyż dał mi szansę wypowiedzenia się w sprawie o której już od dawna myślałem. Dziękuję Ci Jacku, że mi to  umożliwiłeś.

Offline

COPYRIGHT BY ˆ WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK 2008 - 2014

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://kamienie-dekoracyjne.pl/ przegrywanie vhs