FORUM WKKR PTTK 'CYKLISTA' WŁOCŁAWEK

Forum dyskusyjne WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK poświęcone turystyce rowerowej i nie tylko rowerowej ;)

  /  Rajd Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki 15.06.2013

Rajd Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki 15.06.2013

3_1371623995.jpg
darek6119-06-2013 08:57:47

W dniu 15 czerwca 2013 roku odbył się I Rajd Rowerowy organizowany przez Lokalną Grupę Rybacką Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki. Stuosobowa grupa miłośników turystyki rowerowej pod opieką Włocławskiego Krajoznawczego Klubu Rowerowego PTTK „Cyklista” przebyła trasę od Śmiłowic przez Kłóbkę, Chodecz aż nad Jezioro Borzymowskie, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie tego wydarzenia przy ognisku z kiełbaskami.

Pogoda tego dnia dopisała, więc zapał rowerzystów był bardzo duży, co przełożyło się na dobre oraz przyjemne tempo jazdy. Na trasie przewidziane były atrakcje dla uczestników. Podczas postoju w Kłóbce, zaplanowana została wizyta w tamtejszym skansenie, gdzie oprócz możliwości posilenia się, każdy mógł zwiedzić Park Etnograficzny, zapoznać się z pracą kowala w dawnych czasach oraz sposobem wytwarzania oleju. Po nabraniu sił grupa wyruszyła w dalszą podróż w stronę Chodcza, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z Bractwem Miłośników Ziemi Chodeckiej. Oprócz przedstawionej historii cmentarzy, znajdujących się na terenie Chodcza, członkowie Bractwa podarowali rowerzystom piękne albumy o przyrodzie ziemi chodeckiej. Wizyta w tej miejscowości była bardzo pouczająca i w wielu osobach zaszczepiła zainteresowanie małymi ojczyznami.

Ostatnią prostą był odcinek nad Jezioro Borzymowskie, gdzie uczestnicy zakończyli I Rajd Rowerowy. Wszyscy zmęczeni, ale dumni, ochoczo podsumowywali przy ognisku z kiełbaskami całodzienne rowerowe zmagania. Konkursy dla uczestników oraz oprawa muzyczna były dodatkowym „smaczkiem” tego wydarzenia.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować Włocławskiemu Krajoznawczemu Klubowi Rowerowemu PTTK „Cyklista” za sprawne i bezpieczne prowadzenie naszego rajdu oraz Bractwu Miłośników Ziemi Chodeckiej za miłe spotkanie. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział, mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań i w przyszłości dołączycie do nas przy okazji podobnych wydarzeń.


darek6130-07-2013 07:11:51

http://www.kujawiaki.pl/index.php?optio … Itemid=103

Nie słabną pozytywne echa po I Rajdzie Rowerowym Lokalnej Grupy Rybackiej Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki w Choceniu, który odbył się dnia 15 czerwca 2013 roku. Do dziś spotykamy się z przychylnymi opiniami, związanymi z organizacją tego wydarzenia. Cieszy nas to tym bardziej, gdyż był to pierwszy rajd, jaki postanowiliśmy przygotować dla mieszkańców Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki.

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tym rajdzie. Takiego wydarzenia brakowało nam, mieszkańcom. – powiedziała jedna z Pań, uczestniczących w Rajdzie.
Przypominamy, iż trasa I Rajdu Rowerowego miała ponad 40 kilometrów długości. Start nastąpił przy Szkole Podstawowej w Śmiłowicach, dalej przejeżdżaliśmy przez Kłóbkę, Chodecz, a koniec zaplanowaliśmy nad Jeziorem Borzymowskim w Choceniu.
Trasa była bardzo interesująca, a postoje w ciekawych miejscach pozwoliły poznać bardziej okolice. Wstyd się przyznać, ale do tej pory nie byłem w Skansenie w Kłóbce, a Wy mi to umożliwiliście. Spotkanie z Bractwem Miłośników Ziemi Chodeckiej również było bardzo ciekawe. Cieszy mnie to, że pomyśleliście o takim sposobie promocji naszego regionu – stwierdziła jedna z osób, która zadzwoniła do naszego biura z podziękowaniami za organizację rajdu.
Uczestnictwo w I Rajdzie Rowerowym miało za zadnie przyczynić się do poznawania obszaru Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki poprzez aktywny wypoczynek, a także wpłynąć na integrację mieszkańców Lokalnej Grupy Rybackiej. Po powyższych wypowiedziach możemy stwierdzić, że zamierzony cel udało się osiągnąć.
Prosimy o więcej takich rajdów, na pewno będziemy w nich uczestniczyć – oznajmiła jedna z miłośniczek turystyki rowerowej. Wypowiedź ta jest idealnym podsumowaniem wydarzenia sprzed dwóch tygodni. Obiecujemy, że postaramy się, aby w przyszłości organizować więcej podobnych imprez.
Tymczasem, pozdrawiamy „rowerowo”, dziękując wszystkim za dobre słowa.

COPYRIGHT BY ˆ WKKR PTTK "CYKLISTA" WŁOCŁAWEK 2008 - 2014

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Rypin serwis komputerowy biuro tłumaczeń scientific translations polish